Wychowawca kolonijny praca. Czy łatwo zdobyć pracę jako wychowawca?

Na wstępie należałoby zaznaczyć, kto może pracować jako wychowawca kolonijny. Istotnym kryterium wyboru kandydata na stanowisko wychowawcy kolonii jest jego wiek oraz charakter. Musi to być osoba, która ma skończony 18 rok życia i ukończoną szkołę średnią. Osoba ta musi wykazywać się wysokorozwiniętą pomysłowością, odpowiedzialnością, otwartością, komunikatywnością oraz łatwością pracy w grupie. Nie można zapomnieć, że taki wychowawca powinien posiadać zaświadczenie o niekaralności, ponieważ bardzo często zdarza się, że musi takie oświadczenie przedstawić w procesie rekrutacji. Dokument ten jest wydawany przez Krajowy Rejestr Karny. Bardzo dobrze prezentują się również wszelkiego rodzaju doświadczenia kandydata w pracy z dziećmi, np. ukończone kursy pedagogiczne i animatorskie.

W sezonie wakacyjnym/zimowym  rusza szereg kolonii, obozów czy wycieczek zorganizowanych. Są to okresy, sprzyjające pracom związanym z opieka nad dziećmi. Z racji tego, wychowawcy kolonijni mają bardzo duże szanse znaleźć dobrze płatną pracę w tych sezonach. Jeżeli chodzi o dokładne okresy zatrudnienia, to zależy wszystko od pracodawcy i oferty pracy. Najczęściej są to wyjazdy na około 2 tygodnie, w konkretne miejsce i wszelkie opłaty, które musi ponieść wychowawca, zwracane są przez pracodawcę, np. dojazd w miejsce kolonii/obozu, wyżywienie, nocleg itp. Często bywa jednak tak, że wyjazd, noclegi i wyżywienie opłaca pracodawca, więc wychowawca nie musi ponosić żadnych chwilowych kosztów. Wynagrodzenie wychowawcy waha się w granicach 600-1000 zł brutto za tydzień, w zależności od typu wyjazdu, miejsca, ilości dzieci i firmy, która zapewnia pracę.

Oczywiście nie należy zapominać o tym, że aby móc pracować jako wychowawca kolonijny, należy mieć ukończony odpowiedni kurs potwierdzający kwalifikacje. Taki kurs powinien trwać 36 godzin. Platforma, która proponuje kursy online zgodne z wymogami  Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz aktualnymi standardami ISO, to wychowawca.edu.pl. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędza się czas i pieniądze, a na dodatek Kurs wychowawcy kolonijnego online można ukończyć nie wychodząc z domu, ponieważ egzaminator od momentu zaliczenia kursu na platformie zostanie wydelegowany w terminie od 3 do 7 dni roboczych do kursanta, aby przeprowadzić egzamin.