FAQ - częste pytania i odpowiedzi

1) Co daje mi ukończenie kursu na wychowawcę/kierownika wypoczynku?

Kurs na wychowawcę/kierownika wypoczynku umożliwia legalne podjęcie pracy w charakterze wychowawcy/kierownika wypoczynku (m.in. na: kolonii, obozie, półkolonii, biwaku itp.). Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest niezbędnym dokumentem, które wymagane jest przy każdej, nawet rutynowej kontroli kuratorium. Jednocześnie prosimy zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż wiele firm organizuje kursy bez odpowiedniej zgody lub bazując na nieaktualnym rozporządzeniu.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteśmy do Twojej dyspozycji! tel. 22 60 20 113

2) Czy ukończenie Waszych kursów daje mi takie same uprawnienia jak po ukończeniu kursów stacjonarnych?

Oczywiście. Jako instytucja oświatowa organizujemy swoje kursy zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 roku, które weszło w życie z dniem 05 kwietnia 2016 roku. Na zaświadczeniu nie ma adnotacji, że kurs odbywał się przez Internet. Wzór zaświadczenia znajduje się w opisie kursu.

3) Czy płatność za kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Portal wychowawca.edu.pl każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez portal wychowawca.edu.pl bez instytucji pośredniczących.

4) Czy na pewno nie będę musiał/a jechać na egzamin stacjonarny jak w przypadku kursów hybrydowych?

Z całą stanowczością nie! Dajemy pełną gwarancję, iż po ukończeniu kursu na platformie to my przyjedziemy do Ciebie. Przedstawiciel od nas wydelegowany będzie miał przy sobie niezbędne dokumenty do uzupełnienia. Przedstawiciel zostanie wydelegowany do Ciebie maksymalnie do 2 dni roboczych od momentu zakończenia kursu na platformie. O dokładnym terminie wizyty Przedstawiciela zostaniesz poinformowany/a telefonicznie.

5) Jakie warunki należy spełniać, aby rozpocząć kurs na wychowawcę/kierownika wypoczynku?

- posiadanie wykształcenia średniego (matura nie jest wymagana);

- ukończone 18 lat.

6) Ile czasu trwa kurs i w jakim czasie mogę go ukończyć?

Kurs na kierownika wypoczynku trwa 10 godzin. 

Kurs na wychowawcę wypoczynku trwa 36 godzin. 

Kurs na kierownika/opiekuna wycieczek trwa 10 godzin. 

Czas trwania ww. kursów zależy głównie od dyspozycyjności kursanta. Nie ma z góry wyznaczonych godzin logowania, dlatego kursant sam decyduje, w jakim czasie zapoznaje się z materiałami.

7) W jaki sposób można dokonać opłaty za kurs? Jak otrzymać fakturę?

Płatności na portalu obsługują Przelewy24 (http://www.przelewy24.pl). Gwarantuje to naszym kursantom najwyższy standard bezpieczeństwa oraz najszerszą gamę możliwości płatniczych. Po zarejestrowaniu się na wybrany kurs kursant może dokonać płatności poprzez:

- Przelew internetowy (wykrywanie płatności w ciągu kilku minut);

- Przekaz/Przelew tradycyjny (możliwość wygenerowania druku do bezpośredniej płatności na poczcie lub placówce bankowej);

- Kartę kredytową.

Bezpieczeństwo transakcji zapewniają Przelewy24:

https://www.przelewy24.pl/obowiazek-informacyjny-rodo-platnicy

Generowanie faktury.

Celem wygenerowania faktury, po opłaceniu zamówienia, należy zalogować się na indywidualnym koncie kursanta oraz przejść do zakładki "Panel kursanta". Następnie prosimy o uzupełnienie danych niezbędnych do wystawienia dokumentu. Faktura zostanie wygenerowana automatycznie.

8) Jak wyglądają testy cząstkowe?

„Testy cząstkowe”, są to testy wielokrotnego wyboru sprawdzające wiedzę pod koniec omawiania każdego tematu. W momencie niezaliczenia testu cząstkowego można nieodpłatnie podejść do testu ponownie, aż do skutku.  W każdej chwili istnieje możliwość powrotu do lekcji, mechanizm ten pozwala lepiej zapoznać się z przygotowanym materiałem.

9) Czym jest test końcowy?

Test końcowy jest testem wielokrotnego wyboru. Pytania do testu końcowego są losowo wybierane z testów cząstkowych. W momencie niezaliczenia testu końcowego można nieodpłatnie podejść do testu ponownie, aż do skutku.

10) Jak wygląda egzamin?

Egzamin w formie testu zamkniętego i jest przeprowadzony w miejscu zamieszkania kursanta. Przedstawiciel przeprowadza egzamin, który trwa maksymalnie 5-10 minut. Kursant po zdaniu egzaminu jest wpisany do ewidencji prowadzonej przez kuratorium oświaty na podstawie rejestru wydanych zaświadczeń prowadzonego przez naszą placówkę. Niezwłocznie od momentu otrzymania zaświadczenia ukończenia kursu można podjąć pracę na wypoczynku jako wychowawca lub kierownik.

11) Jakie są minimalne wymogi techniczne?

Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie mające dostęp do przeglądarki internetowej. Urządzenie winno odtwarzać poprawnie dźwięk w formacie MP3.

12) Jaka przeglądarka najlepiej współpracuje z platformą e-learningową?

Do prawidłowej funkcjonalności platformy wymagana jest jedna z najnowszych wersji przeglądarek: Internet Explorer, Mozilla Firefox lub Google Chrome. Ponadto przeglądarka powinna obsługiwać JavaScript oraz akceptować dane zapisywane w plikach Cookie.

Zalety kursu On-Line

zaletyOszczędzasz czas i pieniądze...

Dodatkowo zapewniamy

zaletyZaświadczenie w cenie kursu...

Przebieg kursu

zaletyEgzaminator przyjedzie do Ciebie!

Wymagania

zaletyUkończone 18 lat i szkoła średnia...