Kurs opiekuna kolonii. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni kurs?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie:https://wychowawca.edu.pl/kursy/87/kurs-na-wychowawce-wypoczynku-online /src-BlogWych

Podróżowanie po Polsce jak i po całym świecie, zwiedzanie różnych ciekawych miejsc, spędzanie czasu z dziećmi – wydaje się, że to opis wakacji ze swoimi pociechami, a jednak jest to charakterystyka pracy jako opiekun kolonii. Jeżeli jesteś kreatywny, ciekawy świata, odpowiedzialny, lubisz animować i spędzać czas z dziećmi to jest to praca dla Ciebie. W poniższym artykule przedstawimy ciemne i jasne strony zawodu opiekuna kolonii.

Chcąc podjąć pracę jako opiekun kolonii, należy mieć ukończony 18 rok życia i przynajmniej szkołę średnią. Bardzo ważne są kompetencje opiekuna, w które wchodzi: wysoka kultura osobista, umiejętność pracy z dziećmi, kreatywność, wyobraźnia, odpowiedzialność i pogoda ducha. Opiekun kolonii to osoba, która organizuje czas dzieciom na kolonii/obozie, dlatego musi być dobrze zorganizowany i pomysłowy. To on ustala grafik i programy różnych zajęć, zapełnia dzieciom czas od rana do wieczora, w taki sposób by ich wypoczynek był interesujący, aktywny i przede wszystkim bezpieczny. Dlatego taka osoba, oprócz powyższych cech charakteru, powinna mieć odpowiednie kwalifikacje do wykonywania takiego zawodu.

Aby być opiekunem kolonii nie wystarczą studia pedagogiczne, czy wiedza z zakresu animowania czasu wolnego dzieci – trzeba mieć ukończony specjalny kurs potwierdzający kwalifikacje opiekuna kolonii. Najlepszym rozwiązaniem na zdobycie powyższych kwalifikacji są kursy online, które pozwalają na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy.

Na polskim rynku istnieje szereg kursów proponujących możliwość zdobycia takich kwalifikacji, lecz nie każdy kurs wydaje dokumenty zgodne z rozporządzeniem MEN. Najlepszym rozwiązaniem są kursy online organizowane przez wychowawca.edu.pl, który jako instytucja oświatowa wydaje dokumentację zgodną ze wszelkimi wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Cały kurs zgodnie z wymogami MEN trwa 36 godzin, ponadto można ukończyć go nie wychodząc z domu, ponieważ oprócz wszelkich materiałów przekazywanych drogą elektroniczną, dodatkowo egzaminator od momentu zaliczenia kursu na platformie zostanie wydelegowany w terminie od 3 do 7 dni roboczych do kursanta, aby przeprowadzić egzamin. Jest to zatem szybka, wygodna oraz wiarygodna forma uzyskania kwalifikacji opiekuna kolonii.