Kurs wychowawcy wypoczynku. Jak wybrać odpowiedni kurs?

Jesteś kreatywny? Lubisz pracę z dziećmi? Lubisz podróżować i poznawać nowe miejsca?  Ta praca jest idealna dla Ciebie! Wychowawca wypoczynku to zawód łączący ze sobą elementy zabawy, wypoczynku, ale również odpowiedzialnej pracy. W poniższym artykule podamy wszystkie wady i zalety takiej pracy.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 6 kwietnia 2016 r. organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży zobowiązany jest do zatrudnienia odpowiednio przygotowanej kadry pedagogicznej, w tym kierowników i wychowawców. Wychowawcy wypoczynku powinni mieć ukończony 18 rok życia, skończoną szkołę średnią i być niekaralni (dokument o niekaralności jest wydawany przez Krajowy Rejestr Karny – ten wymóg jest często respektowany przez pracodawców). Dodatkowo, wychowawca wypoczynku musi wykazywać się wysokorozwiniętą pomysłowością, odpowiedzialnością i otwartością. Musi to być również osoba bardzo komunikatywna, która z łatwością pracuje w grupie.

Jeżeli posiadasz powyższe cechy, to nie musisz się nad niczym zastanawiać – ta praca da Tobie satysfakcję, wiele radości oraz możliwość wykazania się, ponieważ praca wychowawcy wypoczynku nie jest pracą rutynową. Wymaga się tutaj elastyczności umysłu, a co za tym idzie, każdy dzień wygląda inaczej, można samemu wymyślać zabawy i dopasowywać je do różnych form wypoczynku – to Ty jesteś jego kreatorem.

Oczywiście nie należy zapominać o tym, że aby pełnić zawód wychowawcy wypoczynku, należy mieć ukończony odpowiedni kurs potwierdzający kwalifikacje. Najlepszą formą na uzyskanie takiego dokumentu, jest kurs online. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędza się czas i pieniądze, a na dodatek Kurs wychowawcy wypoczynku online można ukończyć nie wychodząc z domu, ponieważ dodatkowo egzaminator od momentu zaliczenia kursu na platformie zostanie wydelegowany w terminie od 3 do 7 dni roboczych do kursanta, aby przeprowadzić egzamin. Kursy online są prowadzone przez Instytucje Oświatowe, a zaświadczenia wydawane są na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej, zgodne z aktualnymi standardami ISO. Ponadto nie trzeba odnawiać uzyskanych dokumentów, ponieważ są one dożywotnie i zapewniają pełne wymagane kwalifikacje.