5 najpopularniejszych zagranicznych kierunków na obozy i kolonie młodzieżowe

5 najpopularniejszych kierunków na obozy

Choć istnieje grupa uczniów, którzy z utęsknieniem wyczekują pierwszego dzwonka w danym roku szkolnym, zdecydowana większość młodzieży z jeszcze większym entuzjazmem czeka na upragnioną przerwę od zajęć lekcyjnych. Rodzice coraz chętniej wybierają w tym czasie zorganizowany pobyt na obozie lub kolonii dla swojej pociechy. W tym artykule wskażemy 5 najpopularniejszych kierunków na obozy i kolonie młodzieżowe.

TOP 5 – zagraniczny wypoczynek letni

O ile rodzice uczniów szkół podstawowych preferują najczęściej destynacje na terenie naszego kraju, o tyle coraz częściej wybór w przypadku nieco starszych pada na zagraniczne obozy młodzieżowe. Nic w tym dziwnego – bardzo często uczniowie szkół średnich odwiedzili już wiele miejsc w naszym kraju i liczą na zagraniczne podboje. Jest to świetna okazja nie tylko, aby zwiedzić atrakcyjne miejsca, ale również rozwinąć swoją wiedzę na temat obcych kultur i umiejętności językowe.

Włochy – od kuchni po zabytki

Słoneczna Italia od wielu lat jest jednym z najchętniej odwiedzanym miejscem w Europie właśnie w okresie letnim. Trudno się dziwić, ponieważ świetna pogoda stwarza szerokie możliwości spędzenia czasu w gronie rówieśników. Uczestnicy obozów mogą nie tylko zaznać morskiej kąpieli, a także zasmakować włoskiej kuchni na świeżym powietrzu. Obowiązkowym punktem na mapie każdego obozu będą z pewnością zabytki i miejsca historyczne, które pozwolą poznać bliżej kolebkę cywilizacji. Szacuje się, że rocznie Włochy odwiedza ponad 56 milionów turystów z całego świata.

Grecja – eksploracja wodna

Bez względu na ekonomiczne i polityczne wydarzenia, Grecja jest bez wątpienia jednym z najchętniej wybieranym miejscem na zagraniczny obóz młodzieżowy. Co przyciąga polską młodzież najbardziej? Jak się okazuje głównym powodem są przepiękne żwirowe i kamieniste plaże oraz błękitna czysta woda, która namawia do nurkowania i eksploracji podwodnego świata. Oprócz tego na obozowiczów czekają rejsy statkiem na jedną z wielu greckich wysp, na których oprócz zwiedzania czeka lokalna kuchnia. Podobnie jak Włochy, Grecja okaże się również świetnym źródłem wiedzy dla uczniów, którzy mogą odwiedzić Akropol z Panteonem, klasztory w Meteorach czy Świątynię Zeusa Olimpijskiego w Atenach.

5 najpopularniejszych zagranicznych kierunków

Bułgaria – tanio i głośno

Słoneczne Brzeg czy Złote Piaski to od wielu lat pewnego rodzaju świątynia młodzieżowych wyjazdów zagranicznych. Tani koszt wyjazdu w połączeniu ze świetną pogodą, która sprzyja imprezowaniu na plaży sprawiły, że w letniej przerwie od zajęć lekcyjnych polska młodzież udaje się do Bułgarii. Kierownik wypoczynku z pewnością zadba o bezpieczeństwo uczestników nie tylko na plaży, ale także podczas licznych wycieczek fakultatywnych.

Hiszpania – wszystko na miejscu

Istnieje miejsce w Europie, które w pewnym sensie łączy w sobie atuty opisanych powyżej destynacji. Mowa oczywiście o Hiszpanii, która gwarantuje zarówno świetną pogodę, pozwala zasmakować lokalnych specjałów, jak również połączyć przyjemny wypoczynek z pożytecznymi wycieczkami. Od lat imprezowym sercem jest wybrzeże Costa Brava i miasteczko Lloret de Mar.

Z kolei osoby udające się na zagraniczny obóz młodzieżowy w celu zobaczenia wielu przepięknych miejsc i atrakcji, również nie będą zawiedzione. Popularnym wyborem szczególnie męskiej części obozowiczów jest Madryt oraz Barcelona. Powodem są stadiony piłkarskie najbardziej utytułowanych klubów świata – wybierając się na strefy dla turystów można zobaczyć okazałe puchary i unikatowe stroje.

USA – spełnić amerykański sen

Dwa miesiące wakacji to idealny okres na to, aby udać się w nieco dłuższą i dalszą podróż. Marzeniem młodzieży zafascynowanej kulturą znaną z amerykańskich filmów i seriali są z pewnością Stany Zjednoczone. Podróż za Ocean wzbudza ogromne emocje – nic dziwnego, ponieważ różnorodność, jaką cechuje się USA pod każdym względem sprawia, iż jest to jedno z najpopularniejszych wyborów na zagraniczny obóz młodzieżowy. Dla wielu uczniów to – obok wyjazdu do Wielkiej Brytanii – świetne doświadczenie pod kątem szlifowania umiejętności językowych.

CHCESZ ZACZĄĆ PRACĘ OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZĄ NA ZAGRANICZNYCH OBOZACH MŁODZIEŻOWYCH? ZAPISZ SIĘ NA KURS

Kurs Kierownika Kolonii

Wzrost zainteresowania zagranicznymi wyjazdami polskiej młodzieży generuje więcej ofert dla kierowników i wychowawców kolonii. Obecność osób na tych stanowiskach jest obowiązkowa, a do ich obowiązków należy dbanie o bezpieczny przebieg wyjazdu. Pracę w takim charakterze mogą podjąć jednak tylko osoby posiadające spełniające określone wymogi. Jednym z nich jest odpowiednie przygotowanie potwierdzone ukończeniem specjalnego kursu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób, które chcą poprowadzić swoją ścieżkę zawodową w tym kierunku, Centrum Doskonalenia Zawodowego oferuje:

Ukończenie kursu pozwoli zdobyć uprawnienia do podjęcia pracy w trakcie zagranicznych obozów zorganizowanych dla młodzieży. Zarówno dla kierownika, jak i wychowawcy tego typu wyjazdu będą źródłem nie tylko świetnych doświadczeń, ale również atrakcyjnego wynagrodzenia.

Więcej informacji na temat programu oraz przebiegu kursu znajdziesz na stronie instytucji.