Wychowawca kolonijny zarobki. Ile zarabia wychowawca i jakie są kryteria zatrudnienia?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://wychowawca.edu.pl/kursy/87/kurs-na-wychowawce-wypoczynku-online/src-BlogWychZar

Praca jako wychowawca kolonijny dla wielu osób wiąże się z podróżami i wypoczynkiem, za które dostaje się pieniądze. Brzmi bardzo zachęcająco, ale nie należy zapominać, że ta praca to przede wszystkim odpowiedzialność za grupę dzieci.

Istotnym kryterium wyboru kandydata na stanowisko wychowawcy kolonijnego jest jego wiek, jak i charakter. Musi to być osoba, która ma skończony 18 rok życia i ukończoną szkołę średnią. Osoba ta musi wykazywać się wysokorozwiniętą pomysłowością, odpowiedzialnością, otwartością, komunikatywnością oraz łatwością pracy w grupie. Nie można zapomnieć, że taki wychowawca powinien posiadać zaświadczenie o niekaralności, ponieważ bardzo często zdarza się, że musi takie oświadczenie przedstawić w procesie rekrutacji. Dokument ten jest wydawany przez Krajowy Rejestr Karny. Bardzo dobrze prezentują się również wszelkiego rodzaju doświadczenia kandydata w pracy z dziećmi np. ukończone kursy pedagogiczne i animatorskie.

Jeżeli chodzi o okresy zatrudnienia, to zależy wszystko od pracodawcy i oferty pracy. Najczęściej praca trwa 2 tygodnie. Wynagrodzenie wychowawcy waha się w granicach 600-1000 zł brutto za tydzień, w zależności od typu wyjazdu, miejsca, ilości dzieci i firmy, która zapewnia pracę oraz obowiązków jakie będzie pełnić, ponieważ jako opiekun/instruktor prowadzący różne zabawy i ćwiczenia, ma się możliwość zarabiać powyżej 1200 zł netto za cały turnus.

Oczywiście nie należy zapominać o tym, że aby móc pracować jako wychowawca kolonijny, należy mieć ukończony odpowiedni kurs potwierdzający kwalifikacje. Taki kurs powinien trwać 36 godzin. Platforma, która proponuje kursy online zgodne z wymogami  Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz aktualnymi standardami ISO, to wychowawca.edu.pl. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędza się czas i pieniądze, a na dodatek Kurs wychowawcy kolonijnego online można ukończyć nie wychodząc z domu, ponieważ egzaminator od momentu zaliczenia kursu na platformie zostanie wydelegowany w terminie od 3 do 7 dni roboczych do kursanta, aby przeprowadzić egzamin.