Na co zwrócić uwagę wybierając kurs wychowawcy kolonii?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://wychowawca.edu.pl/kursy/87/kurs-na-wychowawce-wypoczynku-online/src-BlogWych

Chciałbyś podróżować i poznawać nowe miejsca? Chciałbyś pracować z dziećmi? Jeśli tak, to ta praca jest idealna dla Ciebie! Wychowawca kolonii to zawód łączący ze sobą elementy zabawy, wypoczynku, ale również odpowiedzialnej pracy. W poniższym artykule podamy wszystkie wady i zalety tej pracy.

Istotnym kryterium wyboru kandydata na stanowisko wychowawcy kolonii jest jego wiek oraz charakter. Musi to być osoba, która ma skończony 18 rok życia i ukończoną szkołę średnią. Osoba ta musi wykazywać się wysokorozwiniętą pomysłowością, odpowiedzialnością, otwartością, komunikatywnością oraz łatwością pracy w grupie. Nie można zapomnieć, że taki wychowawca powinien posiadać zaświadczenie o niekaralności, ponieważ bardzo często zdarza się, że musi takie oświadczenie przedstawić w procesie rekrutacji. Dokument ten jest wydawany przez Krajowy Rejestr Karny. Bardzo dobrze prezentują się również wszelkiego rodzaju doświadczenia kandydata w pracy z dziećmi, np. ukończone kursy pedagogiczne i animatorskie.

Oczywiście nie należy zapominać o tym, że aby móc pracować jako wychowawca kolonii, należy mieć ukończony odpowiedni kurs potwierdzający kwalifikacje. Takie kursy organizowane są przez przeróżne jednostki zajmujące się edukacją i dokształcaniem. Można wybrać kursy stacjonarne w grupach, gdzie ceny wahają się od 150-300 złotych (w zależności od organizatora) a zjazdy odbywają się w weekendy i są to najczęściej dwa weekendy łącznie na 36 godzin. Trzeba do tego również doliczyć koszty dojazdów, co diametralnie zwiększa całkowity koszt takiego kursu. Alternatywą są kursy e-learningowe, które spełniają wszelkie wymogi programowe i są zdecydowanie tańsze od kursów stacjonarnych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędza się czas i pieniądze, a na dodatek Kurs wychowawcy kolonii online można ukończyć nie wychodząc z domu, ponieważ dodatkowo egzaminator od momentu zaliczenia kursu na platformie zostanie wydelegowany w terminie od 3 do 7 dni roboczych do kursanta, aby przeprowadzić egzamin. Kursy online są prowadzone przez Instytucje Oświatowe, a zaświadczenia wydawane są na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej, zgodne z aktualnymi standardami ISO. Ponadto nie trzeba odnawiać uzyskanych dokumentów, ponieważ są one dożywotnie i zapewniają pełne wymagane kwalifikacje.