Kurs online wychowawcy kolonijnego. Jak wybrać odpowiedni dla siebie kurs online?

Praca jako wychowawca kolonijny dla wielu osób wiąże się z podróżami i wypoczynkiem, za które dostaje się pieniądze. Brzmi bardzo zachęcająco, ale nie należy zapominać, że ta praca to przede wszystkim odpowiedzialność za grupę dzieci. W tym artykule opiszemy wszystkie wymogi prawne, jak i osobowościowe opiekuna oraz dostępne w Polsce formy podjęcia kursu na wychowawcę kolonijnego.

Istotnym kryterium wyboru kandydata na stanowisko wychowawcy kolonijnego jest jego wiek, jak i charakter. Musi to być osoba, która ma skończony 18 rok życia i ukończoną szkołę średnią. Osoba ta musi wykazywać się wysokorozwiniętą pomysłowością, odpowiedzialnością, otwartością, komunikatywnością oraz łatwością pracy w grupie. Nie można zapomnieć, że taki wychowawca powinien posiadać zaświadczenie o niekaralności, ponieważ bardzo często zdarza się, że musi takie oświadczenie przedstawić w procesie rekrutacji. Dokument ten jest wydawany przez Krajowy Rejestr Karny. Bardzo dobrze prezentują się również wszelkiego rodzaju doświadczenia kandydata w pracy z dziećmi np. ukończone kursy pedagogiczne i animatorskie. Jeżeli kandydat wszystkie powyższe wymogi spełnia, powinien mieć ukończony kurs na wychowawcę kolonijnego.

Takie kursy organizowane są przez przeróżne jednostki zajmujące się edukacją i dokształcaniem. Można wybrać kursy stacjonarne w grupach, gdzie ceny wahają się od 150-300 złotych (w zależności od organizatora) a zjazdy odbywają się w weekendy i są to najczęściej dwa weekendy łącznie na 36 godzin. Trzeba do tego również doliczyć koszty dojazdów, co diametralnie zwiększa całkowity koszt takiego kursu. Alternatywą są kursy e-learningowe, które spełniają wszelkie wymogi programowe i są zdecydowanie tańsze od kursów stacjonarnych.

Polecamy zatem wybrać Kurs wychowawcy kolonijnego online, który gwarantuje te same kompetencje co kurs stacjonarny, ponadto pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Taki kurs dodatkowo zapewnia zaświadczenie zgodne z aktualnym rozporządzeniem MEN, które umożliwia podjęcie pracy w kraju jak i na terenie całej Unii Europejskiej. Ponadto kurs ten można ukończyć nie wychodząc z domu, ponieważ egzaminator od momentu zaliczenia kursu na platformie zostanie wydelegowany w terminie od 3 do 7 dni roboczych do kursanta, aby przeprowadzić egzamin.