Kurs na wychowawcę kolonijnego. Jak wybrać odpowiedni kurs?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://wychowawca.edu.pl/kursy/87/kurs-na-wychowawce-wypoczynku-online/src-BlogWych

Wakacje nad morzem, jeziorem, ferie w górach… brzmi wspaniale. A co jeśli za podróżowanie i zwiedzanie dostaje się wynagrodzenie? Jest to możliwe w pracy wychowawcy kolonijnego, z tym, że to bardzo odpowiedzialny zawód skupiony na opiece nad dziećmi. W tym artykule opiszemy wady i zalety takiej pracy oraz najlepszą formę zdobycia wymaganych kwalifikacji na wychowawcę kolonijnego.

Chcąc podjąć pracę jako wychowawca kolonijny, należy mieć ukończony 18 rok życia i przynajmniej szkołę średnią. Bardzo ważne są kompetencje wychowawcy, w które wchodzi: wysoka kultura osobista, umiejętność pracy z dziećmi, kreatywność, wyobraźnia, odpowiedzialność i pogoda ducha. Wychowawca kolonijny to osoba, która organizuje czas dzieciom na kolonii/obozie, dlatego musi być dobrze zorganizowany i pomysłowy. To on ustala grafik i programy różnych zajęć, zapełnia dzieciom czas od rana do wieczora, w taki sposób by ich wypoczynek był interesujący, aktywny i przede wszystkim bezpieczny. Dlatego taka osoba, oprócz powyższych cech charakteru, powinna mieć odpowiednie kwalifikacje do wykonywania takiego zawodu.

Oczywiście nie należy zapominać o tym, że aby móc pracować jako wychowawca kolonijny, należy mieć ukończony odpowiedni kurs potwierdzający kwalifikacje. Takie kursy organizowane są przez przeróżne jednostki zajmujące się edukacją i dokształcaniem. Można wybrać kursy stacjonarne w grupach, gdzie ceny wahają się od 150-300 złotych (w zależności od organizatora) a zjazdy odbywają się w weekendy i są to najczęściej dwa weekendy łącznie na 36 godzin. Alternatywą są kursy e-learningowe, które spełniają wszelkie wymogi programowe i są zdecydowanie tańsze od kursów stacjonarnych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędza się czas i pieniądze, a na dodatek Kurs na wychowawcę kolonijnego online można ukończyć nie wychodząc z domu, ponieważ dodatkowo egzaminator od momentu zaliczenia kursu na platformie zostanie wydelegowany w terminie od 3 do 7 dni roboczych do kursanta, aby przeprowadzić egzamin. Kursy online są prowadzone przez Instytucje Oświatowe, a zaświadczenia wydawane są na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej, zgodne z aktualnymi standardami ISO. Ponadto nie trzeba odnawiać uzyskanych dokumentów, ponieważ są one dożywotnie i zapewniają pełne wymagane kwalifikacje.