Czy można zrobić kurs wychowawcy kolonijnego online za darmo?

Wychowawca kolonijny to osoba, która organizuje czas dzieciom na kolonii/obozie.  Dlatego musi to być osoba dobrze zorganizowana i pomysłowa. To on ustala grafik i programy różnych zajęć, zapełnia dzieciom czas od rana do wieczora, w taki sposób by ich wypoczynek był interesujący, aktywny i przede wszystkim bezpieczny. Dlatego taka osoba, oprócz powyższych cech charakteru, powinna mieć odpowiednie kwalifikacje do wykonywania takiego zawodu.

Z wymogów formalnych wychowawca kolonijny, musi mieć ukończony 18 rok życia i przynajmniej szkołę średnią. Bardzo ważne są kompetencje wychowawcy, w które wchodzi: wysoka kultura osobista, umiejętność pracy z dziećmi, kreatywność, wyobraźnia, odpowiedzialność i pogoda ducha.

Oczywiście nie należy zapominać o tym, że aby móc pracować jako wychowawca kolonijny, należy mieć ukończony odpowiedni kurs potwierdzający kwalifikacje. Takie kursy organizowane są przez przeróżne jednostki zajmujące się edukacją i dokształcaniem. Można wybrać kursy stacjonarne w grupach, gdzie ceny wahają się od 150-300 złotych (w zależności od organizatora) a zjazdy odbywają się w weekendy i są to najczęściej dwa weekendy łącznie na 36 godzin. Alternatywą są kursy e-learningowe, które spełniają wszelkie wymogi programowe i są zdecydowanie tańsze od kursów stacjonarnych.

I teraz pojawia się pytanie, czy można zrobić kurs wychowawcy kolonijnego online za darmo? Z racji tego, że kursy e-learningowe są tańsze od stacjonarnych, zrobienie takiego kursu umożliwia w szybkim tempie uzyskanie odpowiednich kwalifikacji, które zwracają się już nawet po pierwszym dniu pracy jako wychowawca kolonijny, stąd wniosek, że można uznać je za kursy darmowe.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędza się czas i pieniądze, a na dodatek Kurs na wychowawcę kolonijnego online można ukończyć nie wychodząc z domu, ponieważ egzaminator od momentu zaliczenia kursu na platformie zostanie wydelegowany w terminie od 3 do 7 dni roboczych do kursanta, aby przeprowadzić egzamin. Kursy online są prowadzone przez Instytucje Oświatowe, a zaświadczenia wydawane są na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej, zgodne z aktualnymi standardami ISO. Ponadto nie trzeba odnawiać uzyskanych dokumentów, ponieważ są one dożywotnie i zapewniają pełne wymagane kwalifikacje.