Kurs na wychowawcę kolonii online. Jak wybrać odpowiedni kurs online?

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 kwietnia 2016 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania wymienia, kto może być wychowawcą kolonii oraz jakie są jego zadania. Według ustawy do obowiązków wychowawcy/opiekuna w placówce wypoczynku należy w szczególności: zapoznanie się z kartami kwalifikacyjnymi uczestników wypoczynku, prowadzenie dziennika zajęć, opracowywanie planów pracy wychowawczej grupy, organizowanie zajęć zgodnie z rozkładem dnia, sprawowanie opieki nad uczestnikami grupy w zakresie higieny, zdrowia, wyżywienia oraz innych czynności opiekuńczych oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom grupy i prowadzenie innych zajęć zleconych przez kierownika placówki wypoczynku.

Istotnym kryterium wyboru kandydata na stanowisko wychowawcy kolonii jest jego wiek, jak i charakter. Musi to być osoba, która ma skończony 18 rok życia i ukończoną szkołę średnią. Osoba ta musi wykazywać się wysokorozwiniętą pomysłowością, odpowiedzialnością, otwartością, komunikatywnością oraz łatwością pracy w grupie. Jeżeli kandydat wszystkie powyższe wymogi spełnia, powinien mieć ukończony kurs na wychowawcę kolonii.

Na polskim rynku istnieje szereg kursów proponujących możliwość zdobycia powyższych kwalifikacji, lecz nie każdy kurs wydaje zgodne z rozporządzeniem MEN dokumenty. Najlepszym rozwiązaniem i zgodnym ze wszelkimi wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej są kursy online organizowane przez wychowawca.edu.pl.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędza się czas i pieniądze, a na dodatek Kurs na wychowawcę kolonii online można ukończyć nie wychodząc z domu, ponieważ egzaminator od momentu zaliczenia kursu na platformie zostanie wydelegowany w terminie od 3 do 7 dni roboczych do kursanta, aby przeprowadzić egzamin. Kursy online są prowadzone przez Instytucje Oświatowe, a zaświadczenia wydawane są na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej, zgodne z aktualnymi standardami ISO. Ponadto nie trzeba odnawiać uzyskanych dokumentów, ponieważ są one dożywotnie i zapewniają pełne wymagane kwalifikacje.