Czy można zrobić kurs wychowawca wypoczynku online za darmo?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://wychowawca.edu.pl/kursy/87/kurs-na-wychowawce-wypoczynku-online/src-BlogWych

Do obowiązków wychowawcy wypoczynku należy w szczególności: zapoznanie się z kartami kwalifikacyjnymi uczestników wypoczynku, prowadzenie dziennika zajęć, opracowywanie planów pracy wychowawczej grupy, organizowanie zajęć zgodnie z rozkładem dnia, sprawowanie opieki nad uczestnikami grupy w zakresie higieny, zdrowia, wyżywienia oraz innych czynności opiekuńczych oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom grupy i prowadzenie innych zajęć zleconych przez kierownika placówki wypoczynku. Z wymogów formalnych wychowawca wypoczynku, musi mieć ukończony 18 rok życia i przynajmniej szkołę średnią. Bardzo ważne są kompetencje wychowawcy, w które wchodzi: wysoka kultura osobista, umiejętność pracy z dziećmi, kreatywność, wyobraźnia, odpowiedzialność i pogoda ducha.

Oczywiście nie należy zapominać o tym, że aby móc pracować jako wychowawca wypoczynku, należy mieć ukończony odpowiedni kurs potwierdzający kwalifikacje. Takie kursy organizowane są przez przeróżne jednostki zajmujące się edukacją i dokształcaniem. Można wybrać kursy stacjonarne w grupach, gdzie ceny wahają się od 150-300 złotych (w zależności od organizatora) a zjazdy odbywają się w weekendy i są to najczęściej dwa weekendy łącznie na 36 godzin. Alternatywą są kursy e-learningowe, które spełniają wszelkie wymogi programowe i są zdecydowanie tańsze od kursów stacjonarnych.

I teraz pojawia się pytanie, czy można zrobić kurs wychowawcy wypoczynku online za darmo? Z racji tego, że kursy e-learningowe są tańsze od stacjonarnych, zrobienie takiego kursu umożliwia w szybkim tempie uzyskanie odpowiednich kwalifikacji, które zwracają się już nawet po pierwszym dniu pracy jako wychowawca wypoczynku, stąd wniosek, że można uznać je za kursy darmowe.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędza się czas i pieniądze, a na dodatek Kurs na wychowawcę wypoczynku online można ukończyć nie wychodząc z domu, ponieważ egzaminator od momentu zaliczenia kursu na platformie zostanie wydelegowany w terminie od 3 do 7 dni roboczych do kursanta, aby przeprowadzić egzamin. Kursy online są prowadzone przez Instytucje Oświatowe, a zaświadczenia wydawane są na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej, zgodne z aktualnymi standardami ISO. Ponadto nie trzeba odnawiać uzyskanych dokumentów, ponieważ są one dożywotnie i zapewniają pełne wymagane kwalifikacje.